هدف وردپرس

راه های حفظ و جذب مشتری در وردپرس

راه های حفظ و جذب مشتری در وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت بر اساس محتواست که بسیاری از صاحبان تجارت از آن استفاده میکنند زیرا با کمک آن میتوان به حفظ و جذب مشتری در وردپرس برای فروشگاه اینترنتی پرداخت. سیستم وردپرس دارای پتانسیل بالایی برای افزودن موثر، بهبود روابط مشتریان و افزایش بازاریابی است. به همین علت بسیاری از صاحبان وبسایت ها امروزه از تمامی امکانات آن استفاده می کنند.

حفظ و جذب مشتری در وردپرس

با کمک وردپرس می توانید بدون داشتن دانش برنامه نویسی، وبسایت خوبی را ایجاد کنید و در نهایت تجارت الکترونیک خود را در حد کوچک آغاز کنید. امروز می خواهیم برخی از راه های رسیدن به موفقیت در تجارت الکترونیک با وردپرس و جذب مشتری را بررسی کنیم .

وردپرس فراتر از یک وبسایت است !

قبل از اینکه وارد مبحث اصلی شویم بهتر است در مورد پلتفرم وردپرس بیشتر بدانیم. شما به عنوان یک صاحب تجارت باید همه ی جوانب را در نظر بگیرید. بدانید که برای حفظ و جذب مشتری در وردپرس دقیقا به چه امکاناتی نیاز دارید. اینکه چگونه می توانید فروشگاه محصول و خدمات خود را با تمامی امکانات مورد نیاز بسازید. این امکانات به صورت رایگان در وردپرس موجود است.

انتخاب قالب منحصر به فرد و مناسب

اشتباه رایجی که بیشتر افراد مرتکب می شوند طراحی وبسایتی است که مورد علاقه و نظر خودشان است. تصاویری به کار میبرند که خود دوست دارند و به گونه ای کار می کنند که انگار بر روی یک وبسایت تستی فعالیت می کنند.

فراموش نکنید هدف شما باید جذب و حفظ مشتری در وردپرس باشد. پس به گونه ای قالب طراحی یا انتخاب کنید که کاربر پسند بوده و سطح دسترسی آن مناسب باشد. طوری کار کنید که مشتری شما را به عنوان اولین وبسایت قابل قبول انتخاب کند. این بدان معناست که وبسایت شما فقط به پشتیبانی و تعامل با مشتری نیاز ندارد بلکه ظاهر و دسترسی ها نیز بسیار مهم است.

جذب مشتری به وسیله امکانات منحصر به فرد فروش

پس از اینکه مرحله ی انتخاب قالب را پشت سر گذاشتید نوبت به امکانات مورد نیاز در سایت میباشد. اینکه در صفحه ی اصلی باید چه مواردی استفاده شود و وجود داشته باشد بسیار مهم است. استفاده از جستجوی سریع برای هر تجارتی ضروری است پس هرگز آن را فراموش نکنید. اما این دقیقا به چه معناست؟
یعنی شما باید به دنبال امکاناتی باشید که با کمک آنها و جذب و حفظ مشتری در وردپرس با سایر فروشگاه های اینترنتی در رقابت به پیروزی دست یابید.

فرض کنیم وسایت شما باید همانند یک بروشور تبلیغاتی عمل کند. برای این منظور هر قسمت آن باید هدفی داشته باشد. با هدف مشخص می توان مخاطبان خود را حفظ کرد و مخاطبان بیشتری را جذب کرد.
فرض کنید وبسایت شما در مورد ورزش است! باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که هر صفحه ای ایجاد می کنید از هدف اصلی دور نشود و در ضمن موفقیتی را که می خواهید به ارمغان آورد. صفحاتی که در وردپرس باید به آنها اهمیت دهید عبارت است از :

صفحه ی اصلی: مسلما صفحه ی اصلی هدف را کاملا روشن میکند و مزیت های اصلی را برای حفظ و جذب مشتری در وردپرس به همراه دارد.

در باره ی ما: این برگه بسیار حائز اهمیت است. به گونه ای که برای صفحه ی فرود از آن استفاده میشود. شما باید در آن توضیحاتی پیرامون شرکت و فعالیت خود بدهید.

بلاگ: هر سایتی که داشته باشید نیاز به بلاگی دارید که در آن تولید محتوا انجام دهید. هرگز فراموش نکنید این محتواست که می تواند باعث موفقیت شما شود.

صفحه ی فرود: حتما باید صفحه ای را به عنوان صفحه ی فرود یا همان landing page در نظر بگیرید. معمولا صفحه ی در باره ی ما اگر کامل باشد گزینه ی خوبی است.

ایمیل مارکتینگ

معمولا این بخش یعنی بازاریابی ایمیلی نادیده گرفته می شود در صورتی که اهمیت آن بسیار زیاد است و یک عامل مهم در حفظ و جذب مشتری در وردپرس نیز به حساب می آید. ایمیل مارکتینگ مسیری را برای جذب کاربر و مشتری و دریافت اطلاعات آنها برای شما فراهم می کند. اگر موافق باشید به بررسی آماری از تاثیر ایمیل مارکتینگ می پردازیم:

  • ۶۰ درصد از افرادی که ایمیل ها را دریافت می کنند به صورت همیشگی محصولات و خدمات را مشاهده می کنند.
  • ۴۳ درصد از تجارت ها دارای تیمی ۲ الی ۳ نفره برای بازاریابی ایمیلی هستند.
  • ۷۴ درصد از افرادی که ایمیل ها را دریافت می کنند به شما اعتماد دارند.

در سال ۲۰۱۵، ۵۹ درصد از بودجه کارفرمایان صرف همین امر شده است.

تولید محتوا ی با ارزش

امری که همیشه به آن پرداخته می شود و بسیار حائز اهمیت است بازاریابی محتوا است. تولید محتوای با ارزش عاملی است که به کمک آن میتوانید یک وبسایت قدرتمند خلق کرده و حفظ و جذب مشتری در وردپرس را تضمین کنید .

این مطلب را از دست ندهید  آموزش کامل تنظیمات ووکامرس و مدیریت فروشگاه وردپرس

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×