هدف وردپرس | قالب وردپرس , افزونه وردپرس , آموزش وردپرس

استراتژی فروشندگی اینترنتی – ۵ راه برای موفقیت

استراتژی فروشندگی اینترنتی – ۵ راه برای موفقیت

وب ســایت ها به طور کلی دو هدف را دنبال میکننـد. دلـیل اول اطلاع رسانی و دلیـل دوم فروشنـدگی اسـت. اگر هدف شـما از آنـلاین بـودن، فروش محصول یا ارائه خدمات است، اما تابه حال تجربه آنچنانی در فروش نداشته اید، این مقاله خیلی مفید خواهد بود.

فروشندگی عملیاتی اسـرار آمیـز کـه در اتاق های پر از دود اتفاق بیفتد یا استعدادی ذاتی که از بدو تولد با شما باشد نیـست. فروشندگی درواقع این است که بفهمید مـردم چـه می خواهند و راهی فراهم کنید که از طریق آن به خواسته شان برسند. و قبل از خرید باید خریدار را از یک مسیر منطقی عبور دهید.

فروشندگی نیز مانند همه مهارت های دیگر، آموختنی است. امروز قصد دارید به ۵ قدم مهم در فروش اشاره کنیم. بعد از مطالعه این مقاله، نگاه دقیقتری به وب سایتتان، نامه های فروش، کپی های تبلیغات، و چیزهای دیگر بیندازید تا مطمئن شوید که خریدار را از این ۵ مرحله عبور می دهد. اگر اینطور نبود، باید قدرت خود را بیشتر کنید.

بعد از گذشت از این ۵ مرحله، خواهید دید وب سایتی دارید که بطور مداوم فروش داشته و درآمدی قابل اطمینان برایتان تامین می کند. ۵ مرحله فروشندگی از این قرار است:

۱) توجه: بدون توجه کامل مشتری، به هیچ کجا نخواهید رسید. اطمینان یابید که مشتریانتان به پیام های فروش شما توجه کافی دارند، نه به طرح های گرافیکی یا رنگ های تند به کار رفته در تبلیغاتتان.

۲) درگیر کردن: وقتی توجه آنها را به خود جلب کردید، باید آنها را درگیر کنید. باید آنها را به کاری مشغول کنید. از آنها بخواهید برای دریافت خبرنامه ها در سایت عضو شوند یا در سایت به جستجو مشغول شوند. اگر آنقدر علاقه مند بودند که این قدم را بردارند، پس مطمئن شوید که راه درست را پیش گرفته اید.

۳) توجیه کردن: برای خرید کردن، مشتریانتان باید حتماً توجیه شده باشند. اطمینان یابید که در کلماتتان، واقعیاتی که آنها را برای گرفتن یک تصمیم منطقی به آن نیاز دارند، گنجانده باشید. مشتری معمولاً با انگیزه احساسی دست به خرید می زند، اما اگر نتواند خرید خود را با دلایل منطقی توجیه کند، شما قادر به فروش نخواهید بود.

۴) میل: اینجا همان جایی است که روح فروش در آن است. مشتری ها باید بخواهند. یعنی باید انگیزه و علاقه احساسی کافی در افراد وجود داشته باشد تا دست به خرید بزنند. به همین خاطر باید به آنها بگویید که این محصول چه چیز عاید آنها می کند. یادتان باشد که مردم معمولاً با تضمین سود بیشتر (پول بیشتری عایدشان کند) یا ترس از شکست (قبل از اینکه قیمت ها بالاتر رود امروز دست به کار شوید) انگیزه میگیرند.

واقعیت این است که مردم با انگیزه های احساسی دست به خرید می زنند. ممکن است خریدشان را با عقل و منطق نیز توجیه کنند اما دلیل خرید کردن آنها این است که آن چیز را می خواسته اند.

۵) بستن: اگر این چهار مرحله را به خوبی تکمیل کرده باشید، بستن کار برای مرتب کردن جزئیات است. اما در همین مرحله است که بیشتر فروش ها با شکست مواجه می شود. کلید بستن فروش این است: دقیقاً به آنها بگویید که در مرحله بعد چه باید بکنند و آنها را روی انجام آن متمرکز کنید. به هیچ وجه روی صفحه سفارش لینک سایر محصولات و شرکت های مشابه را قرار ندهید. اجازه بدهید تمرکز آنها روی خالی کردن کار اعتباریشان و خرید کردن باشد.

حال که با ۵ مرحله فروش آشنا شدید؛ به وب سایتتان و محصولات فروشتان نگاهی بیندازید و ببینید چقدر با این ۵ مرحله می خواند. مهم نیست که چه بفروشید، مشتری باید قبل از اینکه دست به خرید بزند این ۵ مرحله را طی کرده باشد. اینکه اصلاً به وب سایت شما سر بزنند یا نه دیگر به علاقه آنها برمی گردد. با ملایمت آنها را در چهار مرحله دیگر راهنمایی کنید و موفقیت از آن شما خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید
راه اندازی سیستم همکاری در فروش هدف وردپرس

دیدگاه‌ها (1)

*
*

    mjs مهمان 19 آبان 1397 پاسخ

    انجمن های فروشنده ها
    آیا برای معرفی محصول به شکل همگانی و فراگیر باید صرفا منتظر زمان طولانی نشست یا با عضوگیری فعال در کانالهای تبلیغاتی از طریق ممبر فیک , ممبر واقعی تلگرام از زمان پیشی بگیریم؟