فروشگاهت را ثبت کن، محصولات وبسایت شما توسط ربات به سایت آذرافزا متصل خواهد شد

هدف وردپرس

نصب افزونه های ضروری در وردپرس

نصب افزونه های ضروری در وردپرس

افزونه های ضروری در وردپرس

آیا تا به حال فکر کرده اید چه افزونه هایی برای وبسایت وردپرسی شما مورد نیاز است؟ و اینکه چه افزونه هایی وجودشان باعث ضرر رساندن به سایت میشود؟ آیا می دانید بعضی از افزونه ها مشکلات امنیتی برای وردپرس سایت ایجاد میکنند؟
در مقاله ی امروز قصد داریم در مورد افزونه های ضروری در وردپرس صحبت کنیم. این موضوع فوق العاده مهم است و هر مدیر سایتی باید از آن آگاه باشد!

افزونه های ضروری در وردپرس

پس از روی کار آمدن وردپرس، افزونه ها برای تکمیل آن ایجاد شدند. در واقع وردپرس بدون افزونه ها عملا کاربردی ندارد. وردپرس به مانند فروشگاه اسباب بازی است که اگر افزونه ها در آن نباشند یعنی فروشگاه خالی از اسباب بازی است. اما نکته اینجاست که باید در انتخاب افزونه ها دقت کرد تا با سهل انگاری متضرر نشوید.

هدف افزونه ها

هدف افزونه ها توسعه ی وردپرس است به گونه ای که عملکرد کاربران را بهبود بخشد و امکانات متصدی در اختیار آنها قرار دهد. اما برای نصب و راه اندازی آنها باید دقت کنید! حواستان باشد که افزونه های خراب را نصب نکنید. از افزونه هایی استفاده کنید که توسط توسعه دهندگان تست شده اند. برخی از کاربران برای اینکه از افزونه ها استفاده نکنند دنبال کدهایی هستند که برخی امکانات را به وردپرس اضافه میکنند. با قرار دادن آنها در funcfion.php میتوان به هدف رسید. اما در این مورد باید خیلی احتیاط کنید. زیرا ممکن است امنیت وبسایتتان را از دست بدهید یا اینکه از کدهای مخربی استفاده کنید و منجر به بهم ریختن وردپرس شوید.

پس میتوان گفت برای حفظ امنیت وردپرس میتوان به افزونه ها اعتماد کرد و با آگاهی آنها را انتخاب کرد اما دقت کنید برای هر موضوعی افزونه نصب نکنید زیرا سرعت بارگذاری وبسایتتان را پایین می آورد یا حتی میتوانید منجر به افت شدید رنک وبسایت شده و مانع پیشرفت سایت شود پس از افزونه های ضروری در وردپرس استفاده کنید. با این تفاسیر اینجا سوال مطرح میشود که:

چه تعداد افزونه میتوان روی وردپرس نصب کرد؟

یا بهتر است بگوییم به چه تعداد افزونه احتیاج داریم؟ شما میتوانید با دانستن سرعت لود وبسایت پاسخ سوال خود را بدهید!

افزونه ها و کارایی آنها

همانطور که میدانید انواع مختلفی از افزونه ها در حال حاضر موجودند که مسلما تاثیرات متفاوتی روی وبسایت شما میگذارند. برخی از آنها در ظاهر سایت دخیل هستند برخی دیگر تنها در بک گراند سایت دخیل اند. افزونه ها میتوانند در عملکرد سایت شما تاثیراتی را بگذارند و اینکار را به وسیله ی موارد زیر انجام می دهند:

درخواست پروتکل http : بسیاری از افزونه ها که معمولا در سمت کاربر هم دیده میشود، نیازمند سفارش سازی هستند. به همین علت بخش هایی برای افزودن فایل های JS یا Css دارند.

افزودن کوئری های پایگاه داده: بعضی از افزونه ها، کوئری های پایگاه داده را افزایش می دهند. چنانچه شما از افزونه هایی مثل نوشته های عمومی، نوشته های مرتبط و… استفاده کنید کوئری هایی در پایگاه داده ایجاد خواهد شد.

افزونه ها و امنیت

مسئله ای که بسیار مهم است و باعث نگرانی وبمستران میشود بحث ایمنی سایت است. از گذشته تا کنون مشکل اصلی افزونه ها همین امر بوده اما به مرور زمان بهتر شده. شما هم چنان باید در انتخاب افزونه های ضروری در وردپرس دقت کنید. البته متن باز بودن افزونه ها خود یک مزیت است زیرا میتوان مشکلات امنیتی آنها را بر طرف کرد. دقت کنید از افزونه هایی استفاده کنید که به طور مرتب بروزرسانی میشود.

افزونه ها و اعتماد به آنها

مسئله ی بعدی اعتماد به افزونه هاست! آیا افزونه ی مورد نظر به خوبی کار میکند؟ آیا به روزرسانی منظمی دارد؟ آیا برای راه اندازی آن اشکالی در کار سایر افزونه ها و بخش های سایت به وجود نمی آید؟
اگر شرکت ادوبی از تجارت خارج شود دیگر اعتمادی به فتوشاپ نیست! اگر شرکت اپل از تجارت خارج شود دیگر گوشی های آیفون بی معنی هستند! پس اگر وردپرس با اجتماعی که دارد، از بین رود نمی توان به آن اعتماد کرد.

چگونه میتوان بهترین افزونه ها و افزونه های ضروری در وردپرس را انتخاب کرد؟ مسئله ی بزرگی که برای کاربران همیشه وجود دارد این است که چه افزونه هایی بهترین هستند؟ از کدام ها میتوان استفاده کرد؟

برای استفاده از افزونه ها باید به تعداد دانلود آنها و رتبه افزونه توجه کرد. همچنین حتما به پشتیبانی آن در انجمن اصلی وردپرس توجه کنید.
با استفاده از مواردی که گفته شده میتوانید افزونه های خوبی را نصب کنید و تعداد آنها را با توجه به هدف خود تعیین کنید.

این مطلب را از دست ندهید  آموزش آپدیت قالب وردپرس و افزونه ها

دیدگاه‌ها (0)

*
*

×